Їдиш-проєкт УАЮ

Їдиш-проєкт УАЮ створений задля підтримки та просування вивчення та дослідження мови й літератури їдиш, а також заохочення перекладів прози, поезії та історичних джерел з їдишу на українську мову.

Крім того, Асоціація заохочує викладання мовних курсів із їдишу на освітніх програмах різного рівня та, коли це можливо, включає пов’язані з їдишем теми до програм конференцій УАЮ.

Інша сфера діяльності проєкту полягає в організації публічних лекцій та міні-курсів із різних аспектів студій їдишу за участі провідних місцевих та запрошених лекторів.

З 2020 року за підтримки Науково-дослідного Центру орієнталістики імені Омеляна Пріцака НаУКМА та Єврейської теологічної семінарії Америки їдиш-проєкт УАЮ організує академічні мовні курси для початкового і середнього рівня та розмовний клуб із їдишу. Студенти мають змогу відновити зв’язок із маме-лошн своїх дідусів і бабусь, більше дізнатися про мову й культуру їдиш, які нероздільно пов’язано з історією українських земель, та долучитися до світової спільноти їдишистів.

Набір на онлайн-курс їдишу й розмовний клуб (2021-10-01)

УАЮ запрошує на академічні мовні онлайн-курси й розмовний клуб із їдишу (2020-11-05)