Набір на онлайн-курс їдишу й розмовний клуб

2021-10-01

 

 

У 2021–2022 навчальному році Українська асоціація юдаїки продовжує роботу курсів їдишу й розмовного клубу, організованих у межах їдиш-проєкту УАЮ за підтримки Єврейської теологічної семінарії Америки

Бажаєте вивчати мову євреїв Східної Європи, щоб читати в оригіналі класичні твори єврейської художньої літератури, рідкісні документи й газети? Прагнете відтворити зв'язок із маме-лошн своїх дідусів і бабусь? Цікавитеся мовою й культурою їдиш, що нероздільно пов’язані з історією українських земель? Хочете долучитися до світової спільноти їдишистів? Тоді ці курси – саме для вас.

Заняття проводитиме Олександра Уралова, перекладачка з їдишу, наукова співробітниця Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства, викладачка їдишу на сертифікатній програмі з юдаїки в НаУКМА у 2018–2020, викладачка їдиш-проєкту УАЮ у 2020–2021.

Курс їдишу для тих, хто продовжує навчання, відкритий для студентів(-ок), які вивчали їдиш щонайменше впродовж одного року. У межах курсу відбудеться окремий блок занять, під час якого студент(к)и випробують себе в читанні й перекладі рукописних оригінальних документів, написаних їдишем. 

Навчання розпочнеться з 2-ї декади жовтня 2021 і триватиме приблизно до середини червня 2022. Заняття проходитимуть онлайн двічі на тиждень у зручний вечірній час через застосунок Zoom.

Слухачі отримають усі навчальні й додаткові матеріали. Після завершення зимового і літнього семестрів студенти складуть іспит і отримають сертифікати з інформацією про кількість прослуханих годин, рівень і оцінку.

Для реєстрації необхідно заповнити форму за посиланням та пройти короткий тест і співбесіду з викладачем. Кількість місць у групах обмежена, набір на курси триває до заповнення груп.

Крім того, у грудні 2021 року поновлюються заняття розмовного клубу їдишу для тих, хто вже має певні знання та хоче поглибити розмовні навички. Плануються зустрічі двох рівнів: для тих, хто продовжує навчання (цільова аудиторія — ті, хто вивчав їдиш не менш ніж упродовж одного року), і просунутого. Під час карантину зустрічі клубу відбуватимуться онлайн, двічі на місяць, через застосунок Zoom.

Участь у розмовному клубі та навчання на курсах безкоштовні.

У разі виникнення питань, ви можете зв'язатися з командою їдиш-проєкту УАЮ за адресою: yiddish.learning.uajs@gmail.com.