Вивчайте їдиш із УАЮ

Бажаєте вивчати мову євреїв Східної Європи, щоб читати в оригіналі класичні твори єврейської художньої літератури, рідкісні документи та газети? Прагнете відтворити зв'язок із маме-лошн своїх дідусів і бабусь? Цікавитеся мовою й культурою їдиш, що нероздільно пов’язані з історією українських земель? Хочете долучитися до світової спільноти їдишистів? Тоді ці курси – для вас.

Заняття проводить Олександра Уралова, перекладачка з їдишу, наукова співробітниця Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства, викладачка їдишу на сертифікатній програмі з юдаїки в НаУКМА у 2018–2020.

 

Про викладача

 

 

Олександра Уралова — київський філолог, поет, прозаїк, автор пісень, екскурсовод, перекладач, викладач, науковий співробітник Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства в НаУКМА. Олександрі — богемісту й германісту за освітою — з часом довелося вивчати мову та літературу їдиш у провідних їдишистів із Києво-Могилянської академії, Центру єврейської культури у Варшаві (у межах міжнародного літнього семінару із мови та культури їдиш), Вільнюського інституту їдишу (на Вільнюській літній програмі з вивчення їдишу), Міжнародного центру їдишу Світового єврейського конгресу у Вільнюсі, організації Der Arbeter Ring (The Workers Circle, Нью-Йорк) тощо.

З 2018 року Олександра викладає їдиш: спершу на міждисциплінарній сертифікатній програмі з юдаїки у НаУКМА, а з 2020 року — у межах Їдиш-проєкту УАЮ, де також проводить дискусійні клуби з їдишу та семінар з розшифровки рукописів і машинописів їдишем.

У перекладі Олександри Уралової з їдишу вийшли такі твори:

У 2019 році Олександра стала одним із лауреатів Премії УАЮ імені Мартена Феллера й Жанни Ковби за перший повний переклад повісті Шолом-Алейхема «Тев'є-молочар» з їдишу на українську і наукове редагування цього перекладу (Київ: Знання, 2017).

У лютому 2022 року Олександру Уралову було відзначено Премією імені Шолом-Алейхема за 2022 рік за переклад з їдишу на українську книги творів Аврома Суцкевера «Із Віленського гетто. Зелений акваріум. Оповідання» (Київ: Дух і Літера, 2020).

 

[повернутися на сторінку проєкту]