Їдиш-проєкт УАЮ

Їдиш-проєкт УАЮ створений задля підтримки та просування вивчення та дослідження мови й літератури їдиш, а також заохочення перекладів прози, поезії та історичних джерел з їдишу на українську мову.

Крім того, Асоціація заохочує викладання мовних курсів із їдишу на освітніх програмах різного рівня та, коли це можливо, включає пов’язані з їдишем теми до програм конференцій УАЮ.

Інша сфера діяльності проєкту полягає в організації публічних лекцій та міні-курсів із різних аспектів студій їдишу за участі провідних місцевих та запрошених лекторів.

З 2020 року за підтримки Науково-дослідного Центру орієнталістики імені Омеляна Пріцака НаУКМА та Єврейської теологічної семінарії Америки їдиш-проєкт УАЮ організує академічні мовні курси для початкового і середнього рівня та розмовний клуб із їдишу. Студенти мають змогу відновити зв’язок із маме-лошн своїх дідусів і бабусь, більше дізнатися про мову й культуру їдиш, які нероздільно пов’язано з історією українських земель, та долучитися до світової спільноти їдишистів.

У 2021–2022 роках ми організували семінар із розшифрування їдишемовних рукописів та машинописів, що є дуже помічним для дослідників, перекладачів і спеціалістів з академічної, бібліотечної та музейної сфери, які працюють з документами їдишем.

 

Вивчайте їдиш із УАЮ

Бажаєте вивчати мову євреїв Східної Європи, щоб читати в оригіналі класичні твори єврейської художньої літератури, рідкісні документи та газети? Прагнете відтворити зв'язок із маме-лошн своїх дідусів і бабусь? Цікавитеся мовою й культурою їдиш, що нероздільно пов’язані з історією українських земель? Хочете долучитися до світової спільноти їдишистів? Тоді ці курси – для вас.
[Дізнайтеся більше]

 

Новини проєкту

Набір на безкоштовний онлайн-курс їдишу (2022-10-24)

Відеозапис лекції Тетяни Батанової «Yiddish Sources & Resources: My Path to Jewish & Yiddish Studies» (2022-04-22)

Zoom-лекція Тетяни Батанової «Yiddish Sources and Resources: My Personal Path to Jewish and Yiddish Studies» (2022-04-01)

Вітаємо Олександру Уралову зі здобуттям премії імені Шолом-Алейхема 2022 (2022-02-04)

Набір на онлайн-курс їдишу й розмовний клуб (2021-10-01)

УАЮ запрошує на академічні мовні онлайн-курси й розмовний клуб із їдишу (2020-11-05)

 

Дотичні матеріали