Публічна лекція Дарини Подгорнової «Єврейська жінка перед викликами XIX століття» (10 березня 2019)

 

Подгорнова

 

Українська асоціація юдаїки, магістерська програма з юдаїки в НаУКМА та єврейський центр «Халом» запрошують 10 березня о 18:30 на лекцію Дарини Подгорнової «Єврейська жінка перед викликами XIX століття», що відбудеться в рамках науково-популярного лекторію УАЮ «Євреї України: від Давньої Русі до Незалежності».

Упродовж ХІХ століття середньостатистичну єврейку, яка жила в Російській імперії, можна було уявити як огрядну «їдіше маме» з провінційного штетла, оточену родиною й побутовими клопотами. Однак «довге ХІХ століття» стало часом бурхливих перетворень — розвитку промисловості, урбанізації, появи нових ідеологій.

Як ці зміни впливали на становище і сприйняття єврейської жінки в суспільстві? Мати і дружина з релігійної родини, жінка з провінційного міста або містечка, міська робітниця, заможна буржуа, міська злочинниця, революціонерка — такими були різноманітні образи жінок-єврейок останніх десятиліть існування Російської імперії. Лекторка розповість, як політика царського уряду, єврейське Просвітництво, активна міграція й розквіт соціалістичних рухів позначилися на житті єврейської громади загалом та долі жінок зокрема.

Про лекторку:

Дарина Подгорнова  – дослідниця жіночої та соціальної історії Російської імперії. Випускниця магістерської програми з юдаїки в Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Навчається в Докторській школі НаУКМА, працює над дисертацією про зайнятість єврейських і неєврейських робітниць Києва пізньоімперської доби.

Лекція відбудеться у неділю 10 березня 2019 року о 18:30 у приміщенні єврейського центру «Халом» (вул. Казимира Малевича 86-о, ауд. 302).

Вхід безкоштовний, форму для реєстрації розміщено за посиланням.

Реєстрація триває до 22:00 9 березня.

Подія на Фейсбуці.

Лекторій Української асоціації юдаїки відбувається за сприяння Голландського єврейського гуманітарного фонду.