Підсумки «Ізраїльського місяця у Вікіпедії»

Israel_2018_Ukraine_0.jpg

 

З 15 квітня до 14 травня тривав «Ізраїльський місяць у Вікіпедії», ініціаторами якого виступили Українська асоціація юдаїки, ГО «Вікімедіа Україна» та ГО «Вікімедіа Ізраїль». Приводом для заходу стало відзначення 70-річчя з дня проголошення Держави Ізраїль.

У місячнику взяли участь 35 осіб, які створили 238 і поліпшили 14 статей. Тематика створених статей стосується історії, політики, культури, економіки та природи Ізраїлю.

На думку ініціаторів заходу, найґрунтовнішими статтями, створеними за час місячника, стали:

«Фауна Ізраїлю»;

«Судова система Ізраїлю»;

«Спорт в Ізраїлі»;

«Сільське господарство Ізраїлю»;

«Охорона здоров’я в Ізраїлі»;

«Операція “Гнів Божий”»;

«Хронологія Єрусалима»;

«Ізраїльське космічне агентство»;

«Зовнішня політика Ізраїлю»;

«Ревізіоністський сіонізм».

Автора найкращої з них («Фауна Ізраїлю») буде відзначено спеціальним подарунком.

За сукупністю створених і покращених статей із урахуванням їхньої глибини та якості визначено десять найактивніших учасників, які отримають тематичні призи.

Крім того, у межах місячника було створено низку статей із історії євреїв України, тематика яких не має безпосереднього стосунку до теми заходу. Хоча це й не передбачалося умовами місяця, один автор кількох ґрунтовних текстів цієї тематики отримає заохочувальний подарунок.

Нагородження найактивніших учасників «Ізраїльського місяця у Вікіпедії» відбудеться під час автобіографічної лекції Павла-Роберта Маґочія «Як я став україністом» (4 червня 2018, 18:00, Київ, вул. Сковороди 2, Музей НаУКМА). Призери з інших міст зможуть отримати свої подарунки службою доставки.

Інформацію про «Ізраїльський місяць у Вікіпедії» і результати заходу можна знайти в українській Вікіпедії.