Video of the public lecture "Jews of Dnieper Ukraine During the Long 19th Century" by Serhiy Hirik [UKR]

unnamed(1).jpg

 

 

Відеозапис публічної лекції вченого секретаря Української асоціації юдаїки (з грудня 2019 — віце-президента УАЮ) Сергія Гіріка «Євреї Наддніпрянської України в "довгому ХІХ столітті"» викладено для перегляду онлайн.

Поділи Польщі наприкінці XVIII століття не лише змінили мапу Європи. Переформатування кордонів визначило долю мільйонів мешканців колишньої Речі Посполитої. Уперше в історії в межах Російської імперії, яка зовсім нещодавно забороняла проживання юдеїв у своїх кордонах, опинилися величезні єврейські громади України й Білорусі. Що чекало на них під владою Романових? Як сприймали нових — не завжди бажаних — підданих імперські адміністратори? Які сценарії «покращення» або «виправлення» євреїв вони пропонували і намагалися втілити? Відповіді на ці та інші питання спробував дати лектор.

Захід відбувся 17 листопада 2019 року в межах науково-популярного лекторію УАЮ «Євреї України: від Давньої Русі до Незалежності». Організатори: Українська асоціація юдаїки, магістерська програма з юдаїки в НаУКМА та єврейський центр «Халом».

З фотографіями з лекції ви можете ознайомитись в альбомі на Фейсбук-сторінці УАЮ.

Відеозапис публічної лекції відтепер можна переглянути на каналі Youtube УАЮ.