Магістерська програма з юдаїки в НаУКМА

Співкерівник
Хамрай Олексій Олександрович
доктор філологічних наук, доцент
konv_0.png akhamray [AT] yahoo.com

Співкерівник
Черноіваненко Віталій Віталійович
кандидат історичних наук, доцент
konv_0.png chernoivanenko [AT] gmail.com

Скринька програми

konv_0.png MagistJudaica [AT] gmail.com

Спеціалізація «Юдаїка» в межах маґістерської спеціальності «Історія» – перша подібна програма в Україні, заснована 2012 року спільно Національним університетом «Києво-Могилянська академія» та Асоціацією єврейських організацій та общин України (Ваад України) задля поглиблення академічних студій з юдаїки в Україні. Програма покликана на те, аби на високому професійному і сучасному рівні готувати фахівців з єврейської історії та культури.

У рамках дворічної програми передбачене вивчення історичних і гуманітарних дисциплін, спецкурсів з юдаїки, єврейських мов іврит і їдиш, а також арамейської за вільним вибором. Випускники програми отримують диплом державного зразка (маґістра історії) та англомовний диплом НаУКМА. Програма залучає новітні технології в навчальний процес, а крім того всіляко сприяє студентам в отриманні стажування за кордоном.

До важливих і пріоритетних завдань програми належить тісна співпраця з кращими світовими центрами юдаїки і насамперед – Єврейським університетом в Єрусалимі, провідним ізраїльським закладом вищої освіти, який входить до рейтингу 100 найкращих університетів світу.

Крім вивчення різноманітних дисциплін, маґістранти мають можливість проходити архівно-бібліотечну практику, безпосередньо ознайомлюючись із спадщиною матеріальної та духовної культури євреїв України та набуваючи практичні навички дослідницької роботи з відповідними матеріалами.

У викладанні курсів на програмі бере участь як професорсько-викладацький склад кафедри історії НаУКМА, так і запрошені викладачі – українські спеціалісти з різних галузей юдаїки (у тому числі й випускники НаУКМА). Крім того, щороку для викладання запрошуються гостьові лектори з-за кордону.

 

Вступ на програму

Навчальні курси з юдаїки

Постійні викладачі (Юдаїка)

Запрошені лектори (2012–2017)

Випускники