Київська краєзнавиця про ювелірну імперію київського єврейського майстра Йосипа Маршака

Marshak

 

На межі ХІХ–ХХ століття найбільш знаним ювелірним підприємством у Києві була фабрика Йосипа Маршака. Його вироби підносилися в подарунок імператорській родині, через його конкуренцію свій бізнес у Києві не зміг розгорнути Карл Фаберже.

Ірина Склокіна про дозволені й недозволені форми пам’ятання про Голокост у СРСР

memorial

 

Історикиня Ірина Склокіна розповіла «Громадському радіо» про особливості меморіалізації жертв Голокосту в Радянському Союзі. Дослідниця зупинилася на розмежуванні офіційного й «неофіційного» пам’ятання про трагедію, а також особливостях встановлених у різний час пам’ятних знаків.

Краєзнавець Петро Гуцал розповів про службу євреїв ув Українській галицькій армії

уга

 

Однією з найбільш знакових сторінок українсько-єврейської співпраці в роки Української революції стало створення «Жидівського пробоєвого куреня» у складі Української галицької армії.

Михайло Кальницький розповів «Громадському радіо» про історію караїмської кенаси в Києві

кенаса

 

Однією з найпомітніших історичних будівель Києва є караїмська кенаса в мавританському стилі на Ярославовому валу, зведена в 1898–1902 роках за проектом Владислава Городецького.

У користуванні місцевої громади караїмів – тюркомовної єврейської етнічної групи, що сповідує неталмудичний юдаїзм – вона перебувала лише перші два десятки років своєї історії.