УАЮ вітає Нормана Ґолба з ювілеєм

fryetvxdko770720101107.jpg

 

Українська асоціація юдаїки сердечно вітає професора Нормана Ґолба з 90-річним ювілеєм!

Упродовж багатьох років Норман Ґолб працював професором у Інституті орієнталістики Чиказького університету, є знаним фахівцем у галузях античної і середньовічної єврейської історії, дослідником єврейських рукописів. Він сформулював єрусалимську теорію походження сувоїв Мертвого моря. Його книги виходили англійською, івритом, французькою, німецькою, португальською, голландською, японською та російською мовами.

У 1962 році в бібліотеці Кембриджського університету професор Ґолб виявив унікальний документ – так званий Київський лист із Каїрської ґенізи. Текст оповідав про єврейську громаду Києва і, по суті, став найдавнішим автентичним документом зі згадкою про Київ та важливим свідченням єврейської присутності в Давній Русі. Його подальша багаторічна співпраця із видатним американсько-українським сходознавцем Омеляном Пріцаком народила книгу «Хозарсько-єврейські документи Х століття» (1982).

2006 року за підтримки Києво-Могилянської Фундації Америки професор Ґолб, предки якого проживали на українських теренах до початку ХХ століття, разом із дружиною Рут відвідав Україну. Він прочитав три лекції у стінах Національного університету «Києво-Могилянська академія». Одну з них було опубліковано англійською та в перекладі українською мовами.

2012 року Норман Ґолб став членом редколегії журналу «Judaica Ukrainica», який видає УАЮ спільно з НаУКМА.

УАЮ щиро зичить професорові Ґолбу багатьох радісних подій і до 120!

Фото: UChicagoNews