Публічна лекція Віталія Черноіваненка «Автономія, революція чи власна держава?» (13 жовтня 2019)

Черноіваненко

 

Українська асоціація юдаїки, магістерська програма з юдаїки в НаУКМА та єврейський центр «Халом» запрошують 13 жовтня о 19:30 на лекцію Віталія Черноіваненка «Автономія, революція чи власна держава? Єврейські рухи на українських землях (кінець XIX – початок XX століття)», що відбудеться в рамках науково-популярного лекторію УАЮ «Євреї України: від Давньої Русі до Незалежності».

На межі ХІХ і ХХ сторіч єврейство Російської імперії й Австро-Угорської монархії ставило перед собою питання: як вирішувати власну долю. Тогочасне становище євреїв у двох державах було зовсім різним. Політика щодо них змінювалася, «російським» євреям доводилося обирати між життям у кагалі з усіма правовими обмеженнями й асиміляцією, час від часу стикаючись із погромами, а «австрійським» — хоч вони й перебували у кращій ситуації — жити в умовах поширення антисемітських ідей і гасел.

Лектор зосередить увагу перш за все на Російській імперії у межах смуги осілості, а саме на українських теренах. Місцеві євреї, не бажаючи чекати на допомогу з боку держави, мріяли покласти кінець тривалій дискримінації. Одні з них ставили питання про докорінні зміни у своїй країні, а інші шукали виходу у здобутті власної батьківщини. Слухачі зможуть дізнатися, які погляди на це мали Лев Пінскер, Ахад Га-Ам, Володимир Жаботинський, Бер Борохов, Аарон Ґордон, Семен Дубнов та інші, а також які рухи стояли за їхніми позиціями.

Про лектора:

Віталій Черноіваненко – президент Української асоціації юдаїки. Викладає на кафедрі історії Києво-Могилянської академії. Співкерівник магістерської програми з юдаїки в НаУКМА. Головний редактор журналу «Judaica Ukrainica». Гостьовий професор Монреальського університету (2017, 2018).

Лекція відбудеться у неділю 13 жовтня 2019 року о 19:30 у приміщенні єврейського центру «Халом» (вул. Казимира Малевича 86-о, ауд. 302).

Вхід безкоштовний, форму для реєстрації розміщено за посиланням.

Реєстрація триває до 22:00 12 жовтня.

Подія на Фейсбуці.

Лекторій Української асоціації юдаїки відбувається за сприяння Голландського єврейського гуманітарного фонду.