Публічна лекція Сергія Гіріка «Євреї Наддніпрянської України в "довгому XIX столітті"» (17 листопада 2019)

Lecture_Hirik_2019-11-17_final_page-0001 (1).jpg

 

Українська асоціація юдаїки, магістерська програма з юдаїки в НаУКМА та єврейський центр «Халом» запрошують 17 листопада о 11:30 на лекцію Сергія Гіріка «Євреї Наддніпрянської України в "довгому XIX столітті"», що відбудеться в рамках науково-популярного лекторію УАЮ «Євреї України: від Давньої Русі до Незалежності».

Поділи Польщі наприкінці XVIII століття не лише змінили мапу Європи. Переформатування кордонів визначило долю мільйонів мешканців колишньої Речі Посполитої. Уперше в історії в межах Російської імперії, яка зовсім нещодавно забороняла проживання юдеїв у своїх кордонах, опинилися величезні єврейські громади України й Білорусі.

Що чекало на них під владою Романових? Як сприймали нових — не завжди бажаних — підданих імперські адміністратори? Які сценарії «покращення» або «виправлення» євреїв вони пропонували і намагалися втілити? Відповіді на ці та інші питання спробує дати лектор.

Про лектора:

Сергій Гірік — кандидат історичних наук, учений секретар Української асоціації юдаїки, старший науковий співробітник Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво». Викладає курси «Історія євреїв України», «Українсько-єврейські взаємини у ХХ столітті» й «Історія антисемітизму та Голокосту» на магістерській програмі з юдаїки в Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

Лекція відбудеться у неділю 17 листопада 2019 року об 11:30 у приміщенні єврейського центру «Халом» (вул. Казимира Малевича 86-о, ауд. 302).

Вхід безкоштовний, форму для реєстрації розміщено за посиланням.

Реєстрація триває до 22:00 16 листопада.

Подія на Фейсбуці.

Лекторій Української асоціації юдаїки відбувається за сприяння Голландського єврейського гуманітарного фонду.