Перший випуск бакалаврів із івриту в Україні

Випуск КНЛУ

 

12 липня 2019 року дев’ять випускників Київського національного лінгвістичного університету вперше в Україні здобули ступінь бакалавра за спеціальністю «Філологія: мова і література (іврит)» із присудженням професійної кваліфікації «фахівець із мови іврит, учитель мови іврит».

Це унікальна подія, оскільки це перший випуск фахівців із івриту в історії України, які отримали дипломи державного зразка. Більше за те – це перші й поки що єдині бакалаври в Україні зі спеціальністю «Філологія: мова і література (іврит)», адже наступні випускники КНЛУ, які вивчають цю мову, матимуть іншу спеціалізацію – «Переклад (мова іврит)».

Набір на цей напрям було зумовлено гострою нестачею фахівців, які б володіли івритом на академічному рівні. Чотири роки тому на факультет сходознавства КНЛУ вступили 14 абітурієнтів, які вирішили опановувати цю мову. Троє з них уже працюють за обраною спеціальністю: Ксенія Єрофеєва викладає іврит на Міждисциплінарній сертифікатній програмі з юдаїки в НаУКМА, Лілія Ляхович – в Ізраїльському культурному центрі при посольстві Держави Ізраїль в Україні, а Катерина Муренець працює мадріхою в EnerJew (неформальна єврейська освіта).

Українська асоціація юдаїки вітає перших випускників цієї програми, зичить їм професійного розвитку, а КНЛУ – нових студентів цієї навчальної програми.