Міні-курс Костянтина Бондаря «Ханаан на Дніпрі: євреї та єврейсько-слов’янські контакти в Давній Русі» (10–13 квітня 2017)

Bondar_mini_course_KMA_Apr._10-13_2017.jpg

 

Маґістерська програма з юдаїки в НаУКМА, Українська асоціація юдаїки та Центр досліджень єврейської діаспори імені Ґольдштейна-Ґорена Тель-Авівського університету запрошують на міні-курс Костянтина Бондаря «Ханаан на Дніпрі: євреї та єврейсько-слов’янські контакти в Давній Русі»

Лекції відбудуться 10–13 квітня 2017 р. в офісі програм з юдаїки НаУКМА (вул. Волоська 8/5, корпус 5, підвальне приміщення, ауд. 2).

У курсі зроблено спробу реконструкції історії однієї з найменш досліджених єврейських громад середньовічної Європи – «ханаанітів» («кенаанітів»), тобто євреїв Давньої Русі. Під час курсу буде проаналізовано єврейські й давньоруські джерела, створені в період від найдавніших згадок (X ст.) до останніх проявів культурного спадку цієї громади (XVII ст.). Лектор також охарактеризує літературні пам’ятки, що з’явилися завдяки контактам кенаанітів з довколишнім слов’янським населенням. Крім того, увагу буде звернено на економічні, демографічні й культурно-історичні аспекти життя давньоруських єврейських громад, їхні взаємини з ашкеназькими євреями і владою держав, на теренах яких вони опинялися: давньоруських князівств, Великого князівства Литовського та Речі Посполитої. 

Про лектора:
Костянтин Бондар
 – науковий співробітник Центру досліджень єврейської діаспори Тель-Авівського університету. Спеціалізується на історії євреїв Східної Європи, історії середньовічної Русі, давньоруській літературі й церковнослов’янській мові, текстології та палеографії. Упродовж багатьох років викладав у Міжнародному Соломоновому університеті в Харкові. Автор книг «Повести Соломонова цикла: из славяно-еврейского диалога культур» (2011) і «Этюды о чудесах и текстах» (2012).

Розклад занять:
10 квітня, понеділок, 10:00
11 квітня, вівторок, 11:40
12 квітня, середа, 15:00
13 квітня, четвер, 10:00

Курс передбачає попереднє ознайомлення з науковими статтями. Щоб отримати літературу до курсу, напишіть на MagistJudaica@gmail.com

Подія на Фейсбуці