Відеозапис публічної лекції Віталія Черноіваненка «Автономія, революція чи власна держава?» [UKR]

Черноіваненко

 

 

Відеозапис публічної лекції президента Української асоціації юдаїки Віталія Черноіваненка  «Автономія, революція чи власна держава? Єврейські рухи на українських землях (кінець XIX – початок XX століття)»  викладено для перегляду онлайн.

На межі ХІХ і ХХ сторіч єврейство Російської імперії й Австро-Угорської монархії ставило перед собою питання: як вирішувати власну долю. Тогочасне становище євреїв у двох державах було зовсім різним. «Російські» євреї мусили обирати між життям у кагалі з усіма правовими обмеженнями й асиміляцією, час від часу стикаючись із погромами, а «австрійські» — хоч і перебували у кращій ситуації — жити в умовах поширення антисемітських ідей і гасел.

Увагу лектора зосереджено перш за все на Російській імперії у межах смуги осілості. Місцеві євреї, не бажаючи чекати на допомогу з боку держави, мріяли покласти кінець тривалій дискримінації. Одні з них ставили питання про докорінні зміни у своїй країні, а інші шукали виходу у здобутті власної батьківщини. 

Захід відбувся 13 жовтня 2019 року в межах науково-популярного лекторію УАЮ «Євреї України: від Давньої Русі до Незалежності». Організатори: Українська асоціація юдаїки, магістерська програма з юдаїки в НаУКМА та єврейський центр «Халом».

З фотографіями з лекції ви можете ознайомитись в альбомі на Фейсбук-сторінці УАЮ.

Відеозапис публічної лекції відтепер можна переглянути на каналі Youtube УАЮ.