Відеозапис публічної лекції Віталія Черноіваненка «Автономія, революція чи власна держава?»

Черноіваненко

 

 

Відеозапис публічної лекції президента Української асоціації юдаїки Віталія Черноіваненка «Автономія, революція чи власна держава? Єврейські рухи на українських землях (кінець XIX – початок XX століття)» викладено для перегляду онлайн.

На межі ХІХ і ХХ сторіч єврейство Російської імперії й Австро-Угорської монархії ставило перед собою питання: як вирішувати власну долю. Тогочасне становище євреїв у двох державах було зовсім різним. «Російські» євреї мусили обирати між життям у кагалі з усіма правовими обмеженнями й асиміляцією, час від часу стикаючись із погромами, а «австрійські» — хоч і перебували у кращій ситуації — жити в умовах поширення антисемітських ідей і гасел.

Увагу лектора зосереджено перш за все на Російській імперії у межах смуги осілості. Місцеві євреї, не бажаючи чекати на допомогу з боку держави, мріяли покласти кінець тривалій дискримінації. Одні з них ставили питання про докорінні зміни у своїй країні, а інші шукали виходу у здобутті власної батьківщини. 

Захід відбувся 13 жовтня 2019 року в межах науково-популярного лекторію УАЮ «Євреї України: від Давньої Русі до Незалежності». Організатори: Українська асоціація юдаїки, магістерська програма з юдаїки в НаУКМА та єврейський центр «Халом».

З фотографіями з лекції ви можете ознайомитись в альбомі на Фейсбук-сторінці УАЮ.

Відеозапис публічної лекції відтепер можна переглянути на каналі Youtube УАЮ.