Оголошення про конференцію «Євреї Центрально-Східної Європи після Катастрофи: множинність досвідів (1945–1956)»

2021-02-11

 

 

Міжнародна конференція

Євреї Центрально-Східної Європи після Катастрофи: множинність досвідів (1945–1956)

5–6 квітня 2022, Дніпро (дату й місце проведення конференції перенесено: Львів, 27–28 березня 2023)
 

Організатор: Українська асоціація юдаїки

Українська асоціація юдаїки оголошує прийом заявок на міжнародну конференцію, присвячену становищу євреїв Центрально-Східної Європи впродовж десятиліття після Голокосту.

Досвід життя євреїв країн Центральної і Східної Європи в післявоєнне десятиліття не був однаковим. Урядовий антисемітизм існував як у СРСР, так і в підконтрольних йому державах Східного блоку. Проте, він виявлявся по-різному й набував різних масштабів. Витіснення представників згаданої меншини з партійних організацій і органів влади, культурної сфери та освіти відбувалося за різними сценаріями. Значною мірою відмінним було становище єврейських жінок, яке залежало від ступеня їхнього залучення в суспільно-політичне життя. На загальну ситуацію впливали численні чинники: чисельністю місцевих громад, масштабами участі місцевого неєврейського населення в Голокості, збереженістю общинних структур, активністю єврейських легальних організацій, готовністю правлячих партій погодитися на репатріацію євреїв до Ерец Ісраель тощо. 

На конференції планується обговорити різні аспекти життя євреїв Центральної і Східної Європи після Катастрофи й у зв’язку з нею. Серед іншого, організатори пропонують порушити теми специфіки досвідів єврейських жінок країн Східного блоку в повоєнне десятиліття, ставлення спецслужб СРСР і держав-сателітів до організованого єврейського життя, сприйняття урядовими структурами ініціатив «знизу» щодо вшанування жертв Голокосту, політики влади щодо юдейських релігійних громад, умов розвитку єврейської культури й досліджень у галузі юдаїки. 

Вітаються пропозиції доповідей із порівнянням окремих аспектів життя євреїв у різних країнах Східного блоку. 

Під час конференції буде організовано семінар для PhD-студентів і магістрантів, які досліджують життя центрально- і східноєвропейських євреїв в післявоєнний час.

Ключові доповідачі:
Проф. Франк Ґрюнер (Білефельдський університет, Німеччина)
Проф. Тамаш Штарк (Угорська академія наук, Угорщина)

Учасники матимуть можливість оформити свої доповіді у вигляді статей і подати їх до рецензованого журналу «Judaica Ukrainica» за 2022 р.

Робоча мова конференції: англійська.

Кінцевий термін подання заявок подовжено до 10 травня 2021 року.

Результати відбору буде розіслано заявникам до 20 травня 2021 року.

Організатори забезпечать учасників конференції проживанням і харчуванням. 

Заявки на конференцію подаються через форму на сторінці: https://bit.ly/UAJS_conference_2021_ua.

Knopka_out ukr_1_0.png

З інших питань просимо звертатися до оргкомітету за електронною адресою: conference@uajs.org.ua.