Українська асоціація юдаїки

У Києві відбулася панельна дискусія «Ізраїльсько-українська співпраця у галузі історичних студій»

24 листопада 2016 року в межах Форуму «Україна-Ізраїль 2016. 25 років дипломатичних відносин» відбулася панельна дискусія «Ізраїльсько-українська співпраця у галузі історичних студій».  

Підсумки «Ізраїльського місяця у Вікіпедії»

Israel_2018_Ukraine_0.jpg

 

З 15 квітня до 14 травня тривав «Ізраїльський місяць у Вікіпедії», ініціаторами якого виступили Українська асоціація юдаїки, ГО «Вікімедіа Україна» та ГО «Вікімедіа Ізраїль». Приводом для заходу стало відзначення 70-річчя з дня проголошення Держави Ізраїль.

У місячнику взяли участь 35 осіб, які створили 238 і поліпшили 14 статей. Тематика створених статей стосується історії, політики, культури, економіки та природи Ізраїлю.

Українська асоціація юдаїки вітає з 70-ю річницею проголошення Держави Ізраїль

Ashkelon-kids-YH-flash90.jpg

 

Сьогодні виповнюється 70 років із дня проголошення Держави Ізраїль. Ізраїльські університети займають високі місця у світових рейтингах. Науковці з Ізраїлю регулярно здійснюють важливі відкриття, за що удостоюються у світі престижних премій. Крім того, упродовж багатьох років ізраїльські академічні центри займають провідні позиції в галузі єврейських студій, встановлюючи стандарт для досліджень цієї проблематики.

УАЮ і КНГУ висловлюють обурення насильницькими діями проти ромів

Roma_Study.jpg

Фото: mindbridgecenter.org

Останнім часом в Україні почастішали випадки насильницьких дій проти ромів. Погром ромського табору в Києві, здійснений членами праворадикальної організації С14 у ніч з 20 на 21 квітня під фактичним прикриттям з боку органів МВС, викликав хвилю обурення у правозахисному середовищі.

Лекції з їдишу в межах травневого фестивалю Kyiv Klezmer Fest

KyivKlezmenFest2018.png

 

12–13 травня 2018 року на Контрактовій площі відбудеться Міжнародний фестиваль сучасної клезмерської музики Kyiv Klezmer Fest.

У межах фестивального тижня членкиня Української асоціації юдаїки, викладачка їдишу на магістерській та сертифікатній програмах з юдаїки в НаУКМА Тетяна Батанова прочитає дві лекції про їдиш: