Публічна лекція Ірини Сергєєвої й Олексія Хамрая «Єврейські пам'ятки у фондах Національної бібліотеки України» (9 червня 2019)

 

Lecture_June_1

 

Українська асоціація юдаїки, магістерська програма з юдаїки в НаУКМА та єврейський центр «Халом» запрошують 9 червня о 18:30 на лекцію Ірини Сергєєвої та Олексія Хамрая «Сто років однієї колекції: єврейські пам'ятки у фондах Національної бібліотеки України», що відбудеться в рамках науково-популярного лекторію УАЮ «Євреї України: від Давньої Русі до Незалежності».

Початок ХХ століття став переломним часом в історії євреїв Східної Європи і, особливо, Російської імперії. Змінювалися економічний і політичний устрій, система освіти, культурне середовище. Розуміючи, що пам’ятки єврейської народної культури можна зберегти лише у вигляді фольклорних і етнографічних записів, Семен Ан-ський організував та провів низку експедицій єврейськими містечками Східної Європи. Разом зі співробітниками він зібрав унікальний за обсягом та історичним значенням матеріал: рукописи, книги, вироби декоративно-ужиткового мистецтва, записи понад 2000 народних пісень і синагогальних співів, казок, приказок. Завдяки його зусиллям можна побачити, як жили, навчалися і працювали наші предки, почути, що вони співали і як молилися. Лекцію проілюстровано історичними фотографіями й автентичними музичними записами.

Про лектора:

Ірина Сергєєва – кандидатка історичних наук, завідувачка відділу фонду юдаїки Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. Авторка понад 100 наукових статей і публікацій. Викладає на магістерській та сертифікатній програмах із юдаїки на кафедрі історії НаУКМА.

Олексій Хамрай — доктор філологічних наук, завідувач відділу Близького і Середнього Сходу Інституту сходознавства імені А. Ю. Кримського НАН України, віце-президент Української асоціації юдаїки. Співкерівник магістерської програми з юдаїки в НаУКМА, на якій викладає курси з єврейської палеографії та біблійної текстології.

Лекція відбудеться у неділю 9 червня 2019 року о 18:30 у приміщенні єврейського центру «Халом» (вул. Казимира Малевича 86-о, ауд. 302).

Вхід безкоштовний, форму для реєстрації розміщено за посиланням.

Реєстрація триває до 22:00 8 травня.

Подія на Фейсбуці.

Лекторій Української асоціації юдаїки відбувається за сприяння Голландського єврейського гуманітарного фонду.