Українська асоціація юдаїки оголошує про конференцію «Євреї України: Революція й післяреволюційна модернізація. Політика, культура, суспільство». Конференцію присвячено історії євреїв України впродовж революційної доби (1917–1921) і перших років післяреволюційної модернізації. Цей час відзначався активізацією єврейського політичного життя в Україні, що знайшло вияв у проголошенні національно-персональної автономії євреїв УНР і забезпеченні представництва євреїв в органах влади республіки. Єврейська література й мистецтво Східної Європи цієї епохи також пережили величезні зміни. Зокрема, це стосується Києва, де було створено Культур-ліґу. Поряд із тим, в Україні відбулася хвиля жорстких єврейських погромів. У післяреволюційну добу євреї Української Соціалістичної Радянської Республіки стали об’єктом і суб’єктом масштабного соціального експерименту, в рамках якого в республіці було створено три єврейські національні райони й численні єврейські колгоспи. Метою цих заходів було стимулювання євреїв займатися продуктивною працею. Деякі єврейські колгоспи було засновано на місці старих єврейських аграрних поселень часів Російської імперії. Одночасно з цим у Києві й Одесі (а також у Мінську та Москві) було створено кілька вищих навчальних закладів із викладанням мовою їдиш, а у складі Всеукраїнської й Білоруської академій наук засновано їдишистські науково-дослідні інститути.
УАЮ запрошує подавати заявки про виступи на тему будь-яких аспектів політичної й соціальної історії євреїв України, єврейської культури, літератури й мистецтва упродовж революційної й післяреволюційної доби.
Робочі мови конференції – англійська, українська й російська.
Кінцевий термін подання заявок – 1 травня 2017 р.
Організатори забезпечать проживанням учасників конференції, які не є резидентами Києва, та нададуть повне або часткове відшкодування проїзду.
Зверніть також увагу, що подання на конференцію буде закрито о 23:00 1 травня 2017 р.