Участь делегації УАЮ у круглому столі «Українське суспільство і пам’ять про Голокост»

Kruhlyi Stil Holocaust Collage.jpg

27 січня 2020 року в Києві відбувся XIII щорічний круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: наукові та освітні аспекти».

Із доповідями та презентаціями на круглому столі виступили члени і членкині Української асоціації юдаїки – Максим Гон, Надія Уфімцева та Наталія Івчик, а також випускниця магістерської програми з юдаїки в НаУКМА Тетяна Бородіна. Захід відвідали студентки першого року навчання тієї ж програми Анастасія Чеботарьова і Євгенія Кіфенко.

Максим Гон представив доповідь про формування колективної пам’яті і (не)пам’ятання різних трагічних подій історії на прикладі міста Рівне. Наталія Івчик розповіла про досвід втілення проекту рівненської ГО «Мнемоніка», що завершився встановленням «каменів спотикання». Ця й подібні до неї ініціативи громадських організацій допомагають формувати інклюзивну модель пам’ятання на мікрорівні, адже репрезентують сюжети, пов’язані з долями жертв націонал-соціалізму різних національностей.

Під час презентації книжок із історії Голокосту та пам’яті про Другу світові війну Тетяна Бородіна представила видання «Анна Франк. Графічна біографія» та розповіла про його формат, особливості подачі інформації, про те, як автори Сід Джейкобсон і Ерні Колон, що належать до покоління Анни Франк, осмислювали трагічну долю її сім’ї. Сесію модерувала Надія Уфімцева, яка в панелі про сучасні неформальні педагогічні практики у викладанні історії Голокосту презентувала проект виставки «(Не) дитячі історії». Цю виставку присвячено долям дітей на території України під час Другої світової війни, їхньому досвіду зіткнення з дискримінацією, переслідуваннями, розлукою з рідними та смертю. Проект розпочне роботу в навчальних закладах України навесні 2020 року.

Організатором круглого столу був Український центр вивчення історії Голокосту в партнерстві з Ґете-Інститутом та за підтримки Посольства Держави Ізраїль в Україні.

Програма круглого столу.

Фото: Владислава Адаменко