Інтерв'ю з Віталієм Черноіваненком про хасидизм і Гаскалу на українських землях
2021-10-19
Запрошуємо прочитати інтерв’ю Василя Шандро з президентом УАЮ Віталієм Черноіваненком, узяте для програми «Громадського радіо» «Зустрічі» (виходить за підтримки Українсько-єврейської зустрічі).
Київська краєзнавиця про ювелірну імперію київського єврейського майстра Йосипа Маршака
На межі ХІХ–ХХ століття найбільш знаним ювелірним підприємством у Києві була фабрика Йосипа Маршака. Його вироби підносилися в подарунок імператорській родині, через його конкуренцію свій бізнес у Києві не зміг розгорнути Карл Фаберже.
Ірина Склокіна про дозволені й недозволені форми пам’ятання про Голокост у СРСР
Історикиня Ірина Склокіна розповіла «Громадському радіо» про особливості меморіалізації жертв Голокосту в Радянському Союзі. Дослідниця зупинилася на розмежуванні офіційного й «неофіційного» пам’ятання про трагедію, а також особливостях встановлених у різний час пам’ятних знаків.
Краєзнавець Петро Гуцал розповів про службу євреїв ув Українській галицькій армії
Однією з найбільш знакових сторінок українсько-єврейської співпраці в роки Української революції стало створення «Жидівського пробоєвого куреня» у складі Української галицької армії.
Михайло Кальницький розповів «Громадському радіо» про історію караїмської кенаси в Києві
Однією з найпомітніших історичних будівель Києва є караїмська кенаса в мавританському стилі на Ярославовому валу, зведена в 1898–1902 роках за проектом Владислава Городецького.
У користуванні місцевої громади караїмів – тюркомовної єврейської етнічної групи, що сповідує неталмудичний юдаїзм – вона перебувала лише перші два десятки років своєї історії.