Літня школа «Історія Голокосту та пам’ять в Україні», 3–13 липня 2017 року, Київ

USHMM.png

 

Центр дослідження геноцидів і масових репресій Історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Український центр вивчення історії Голокосту у співпраці з Центром наукових досліджень Голокосту імені Джека, Джозефа і Мортона Манделя Меморіального музею Голокосту Сполучених Штатів Америки оголошують про проведення літньої школи для зацікавлених у дослідженні й викладанні історії Голокосту викладачів та аспірантів вищих навчальних закладів України. Літня школа відбуватиметься на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Програма школи охоплює теми з довоєнної історії єврейського життя у Східній Європі, Голокосту й післявоєнної історії. Щоденні заняття складатимуться з лекцій, дискусій, вправ із роботи з джерелами, у презентаціях буде використано свідчення, фотографії, кіно- й відеодокументи, ітиметься про роль артефактів у викладанні й дослідженні. У рамках школи заплановано провести тематичні екскурсії в межах Києва й поза ним.

Програма літньої школи включатиме лекційні курси запрошених лекторів:

д-р Еліса Бемпорад, професорка єврейської історії Східної Європи й Голокосту (Коледж Квінс, Університет Нью-Йорка, США);

д-р Давид Фішман, професор єврейської історії (Єврейська теологічна семінарія, Нью-Йорк, США);

д-р Діана Думітру, доцентка кафедри історії (Державний педагогічний університет імені Іона Крянге, Молдова).

Додаткові презентації представлять запрошені лектори (д-р Сюзан Браун-Флемінґ, Меморіальний музей Голокосту США, Тетяна Пастушенко, к.і.н, Інститут історії НАН України й інші) та організатори (Андрій Руккас, к.і.н, керівник Центру дослідження геноцидів та масових репресій КНУ ім. Шевченка, Анатолій Подольський, к.і.н, керівник Українського центру вивчення історії Голокосту (УЦВІГ), Михайло Тяглий, науковий співробітник УЦВІГ, відповідальний редактор наукового часопису «Голокост і сучасність», Віталій Бобров, науковий співробітник і координатор освітніх проектів УЦВІГ та Наталя Лазар, к.політ.н, менеджер Ініціативи спільної єврейсько-української історії та Голокосту в Україні Меморіального музею Голокосту США.

Програма є міждисциплінарною й відкритою для участі представників усіх гуманітарних дисциплін. Документи приймаються від осіб, афілійованих із вищими навчальними закладами України (IV рівень акредитації).

Заявка на участь у літній школі має містити такі документи:

(1) академічне CV (2 сторінки);

(2) мотиваційний лист: вкажіть свої наукові інтереси, обґрунтуйте зацікавлення в участі у літній школі та викладанні історії Голокосту (до 700 слів);

3) методична розробка семінарського або лекційного заняття з історичної дисципліни або іншого гуманітарного курсу, в якому порушуються питання, пов’язані з історією Голокосту та Другої світової війни.

Документи подаються українською мовою. Учасники школи повинні володіти англійською мовою на рівні професійного академічного спілкування. Робочими мовами школи є українська, англійська й російська.

Заявку надсилайте в електронному вигляді (pdf) на kyiv.summerschool@gmail.com не пізніше ніж 30 квітня 2017 року. Організатори розглянуть отримані документи від усіх зацікавлених.

Про результати відбору кандидатів повідомлять 15 травня 2017 року.

Організатори забезпечують проживання та харчування учасників літньої школи. Транспортні витрати в межах території України будуть відшкодовані.

У разі виникнення додаткових питань, будь ласка, звертайтеся: kyiv.summerschool@gmail.com