Українська асоціація юдаїки, магістерська програма з юдаїки в НаУКМА та єврейський центр «Халом» запрошують 9 червня о 18:30 на лекцію Ірини Сергєєвої та Олексія Хамрая «Сто років однієї колекції: єврейські пам'ятки у фондах Національної бібліотеки України», що відбудеться в рамках науково-популярного лекторію УАЮ «Євреї України: від Давньої Русі до Незалежності».
У листопаді 2018 року минуло 100 років від часу, коли Національна бібліотека Української Держави (тепер — Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського) почала збирати єврейські рукописи та друковані видання. За кілька років вона стала одним із найбільших у світі сховищ пам’яток єврейської історії й культури. На сьогодні колекція юдаїки цієї книгозбірні нараховує понад 140 тисяч одиниць зберігання. Тут можна знайти манускрипти, найдавніші з яких датовано XV століттям, книги івритом та їдишем від початку книгодрукування дотепер, а також одне з найповніших зібрань єврейської періодики у світі.
Лектори познайомлять слухачів із історією колекції, пов’язаними з нею постатями, зібраними в ній унікальними рукописами й перлинами єврейського друку.
Про лектора:
Ірина Сергєєва – кандидатка історичних наук, завідувачка відділу фонду юдаїки Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. Авторка понад 100 наукових статей і публікацій. Викладає на магістерській та сертифікатній програмах із юдаїки на кафедрі історії НаУКМА.
Олексій Хамрай — доктор філологічних наук, завідувач відділу Близького і Середнього Сходу Інституту сходознавства імені А. Ю. Кримського НАН України, віце-президент Української асоціації юдаїки. Співкерівник магістерської програми з юдаїки в НаУКМА, на якій викладає курси з єврейської палеографії та біблійної текстології.
Лекція відбудеться у неділю 9 червня 2019 року о 18:30 у приміщенні єврейського центру «Халом» (вул. Казимира Малевича 86-о, ауд. 302).
Вхід безкоштовний, форму для реєстрації розміщено за посиланням.
Реєстрація триває до 22:00 8 червня.
Лекторій Української асоціації юдаїки відбувається за сприяння Голландського єврейського гуманітарного фонду.