Публічна лекція Сергія Гіріка «Євреї України в Пізньому Середньовіччі: триста років історії» (14 квітня 2019)

 

Середньовіччя

 

Українська асоціація юдаїки, магістерська програма з юдаїки в НаУКМА та єврейський центр «Халом» запрошують 14 квітня о 18:30 на лекцію Сергія Гіріка «Євреї України в Пізньому Середньовіччі: триста років історії», що відбудеться в рамках науково-популярного лекторію УАЮ «Євреї України: від Давньої Русі до Незалежності».

У XIII столітті розпочалася міграція ашкеназів на схід Європи. Невдовзі на теренах сучасної України сформувалися великі єврейські громади, було впорядковано їхній офіційний статус. Доволі швидко вони посіли особливе місце в економічному житті регіону.

Лектор розповість про роль, яку відігравали євреї в Королівстві Польському й Великому князівстві Литовському і, зокрема, на українських землях у їхньому складі. Він зверне увагу на відносини між двома групами євреїв — ашкеназами й караїмами, історію розвитку єврейських громад, їхні контакти й конфлікти з християнським населенням. Слухачі ознайомляться з текстами оригінальних історичних джерел: нормативно-правових актів, судових документів тощо.

Про лектора:

Сергій Гірік – кандидат історичних наук, вчений секретар Української асоціації юдаїки, старший науковий співробітник Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво». Викладає курси «Історія євреїв України», «Українсько-єврейські взаємини у ХХ столітті» й «Історія антисемітизму та Голокосту» на магістерській програмі з юдаїки в Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

Лекція відбудеться у неділю 14 квітня 2019 року о 18:30 у приміщенні єврейського центру «Халом» (вул. Казимира Малевича 86-о, ауд. 302).

Вхід безкоштовний, форму для реєстрації розміщено за посиланням.

Реєстрація триває до 22:00 13 квітня.

Подія на Фейсбуці.

Лекторій Української асоціації юдаїки відбувається за сприяння Голландського єврейського гуманітарного фонду.